Ominaisuudet
- Holkin tyyppi: -
- Kaliiperi: -
- Kierre:
7/8
- Toimituksen paino: 0,3kg
- Toimituksen korkeus: 43mm
- Toimituksen leveys: 43mm
- Toimituksen pituus: 125mm
Tuotenro: EU2012799
Valm.nro: 3326001
FL-die käytetään patruunakuoren koon säätämiseen koko pituudelta. Irrotettavan laajentimen lisäksi FL-dieissämme on integroitu primerin poistopinne. Kaikki käytetyt akselit, laajennin ja poistopinne voidaan tarvittaessa vaihtaa helposti vain vähäisellä vaivalla. Kalibrointi tapahtuu, kun patruunakuori työnnetään dieen. Kuoren kaula kalibroidaan sisältäpäin, kun se liikkuu dieestä ulos. Tämä muotoilee patruunakuoren ja saavuttaa oikean kaulan jännityksen. Dieen oikea sijainti puristimessa asetetaan lukitusmutterilla. Kaikilla olennaisilla komponenteilla on artikkelinumero, mikä helpottaa uusimista tarvittaessa. Lisäohjeita ja apua lisävarusteiden ja varaosien valinnassa löydät käyttöohjeesta.
Hankitaan toimittajalta tilauksesi jälkeen
Toimitusaika n. 3-4 kuukautta
TRIEBELin Full Length Die 7/8 ja Full Length Die 8x64 S ovat täydellinen valinta patruunakuorien täysimittaiseen muokkaamiseen. Nämä FL-die't tarjoavat erinomaisen tarkkuuden ja käytettävyyden.
Kalibrointi tapahtuu, kun patruunakuori työnnetään dieen. Kuoren kaula kalibroidaan sisältä, kun se liikkuu ulos dieestä. Tämä muotoilee patruunakuoren ja saavuttaa oikean kaulan jännityksen.
Dieen oikea asento puristimessa säädetään lukitusmutterilla. Kaikilla olennaisilla komponenteilla on oma artikkelinumeronsa, mikä helpottaa tilaamista tarvittaessa.
Lisätietoja ja ohjeita tarvikkeiden ja varaosien valintaan löydät käyttöoppaasta.
7/8
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.