Ominaisuudet
- Holkin tyyppi: -
- Kaliiperi: -
- Kierre:
7/8
- Toimituksen paino: 0,3kg
- Toimituksen korkeus: 43mm
- Toimituksen leveys: 43mm
- Toimituksen pituus: 125mm
Tuotenro: EU2012794
Valm.nro: 3292801
FL-kaliberointikuulaa käytetään patruunakuoren kokoamiseen täydellä pituudella. Irrotettavan laajentimen lisäksi FL-kaliberointikuulissamme on integroitu primerin poistopinni. Kaikki käytetyt akselit, laajentaja ja poistopinni voidaan tarvittaessa vaihtaa helposti vain vähäisellä vaivalla. Kalibrointi tapahtuu, kun patruunakuori työnnetään kuulaan. Kuoren kaula kalibroidaan sisältäpäin, kun se vedetään ulos kuulasta. Tämä muotoilee patruunakuoren ja saavuttaa oikean kaulan jännityksen. Kuulan oikea sijainti puristimessa asetetaan lukitusmutterilla. Kaikilla olennaisilla komponenteilla on artikkelinumero, joka helpottaa uudelleen tilaamista tarvittaessa. Löydät lisäohjeita ja apua lisävarusteiden ja varaosien valinnassa käyttöoppaasta.
Hankitaan toimittajalta tilauksesi jälkeen
Toimitusaika n. 3-4 kuukautta
TRIEBELin Full Length Die 7/8 ja Full Length Die 300 Wea Mag ovat suunniteltu patruunakuorien täydelliseen muotoiluun. FL-die on tarkoitettu patruunakuoren kokoa varten koko pituudeltaan.
Dieissä on irrotettava laajennin ja integroitu primäärin poistopinni, mikä tekee käytöstä entistä kätevämpää. Kaikki käytetyt spindelit, laajennin ja poistopinni voidaan tarvittaessa vaihtaa helposti ilman suurta vaivannäköä.
Kalibrointi tapahtuu, kun patruunakuori työnnetään dieen. Kuoren kaula kalibroidaan sisältäpäin, kun se poistuu dieestä. Tämä muotoilee patruunakuoren ja saavuttaa oikean kaulan jännityksen.
Dieen oikea asento puristimessa asetetaan lukitusmutterilla. Kaikilla olennaisilla komponenteilla on oma artikkelinumeronsa, mikä helpottaa uudelleen tilaamista tarvittaessa.
Lisätietoja ja ohjeita lisävarusteiden ja varaosien valintaan löydät käyttöohjeesta.
7/8
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.