Ominaisuudet
- Holkin tyyppi: -
- Kaliiperi: -
- Kierre:
7/8
- Toimituksen paino: 0,3kg
- Toimituksen korkeus: 43mm
- Toimituksen leveys: 43mm
- Toimituksen pituus: 125mm
- EAN/UPC: 3186601
Tuotenro: EU2012774
Valm.nro: 3186601
3186601 FL-kaliberointikuulat käytetään patruunakuoren kokoamiseen koko pituudelta. Irrotettavan laajentimen lisäksi FL-kaliberointikuulissamme on integroitu primerin poistopinni. Kaikki käytetyt spindelit, laajentaja ja poistopinni voidaan helposti vaihtaa tarvittaessa vain vähäisellä vaivalla. Kalibrointi tapahtuu, kun patruunakuori työnnetään kuulaan. Kuoren kaula kalibroidaan sisältä päin, kun se siirretään ulos kuulan sisältä. Tämä muotoilee patruunakuoren ja saavuttaa oikean kaulan jännityksen. Kuulan oikea sijainti puristimessa asetetaan lukitusmutterilla. Kaikilla olennaisilla komponenteilla on artikkelinumero, jotta ne voidaan helposti tilata uudelleen tarvittaessa. Löydät lisäohjeita ja apua tarvikkeiden ja varaosien valinnassa käyttöoppaasta.
Hankitaan toimittajalta tilauksesi jälkeen
Toimitusaika n. 5-6 viikkoa
TRIEBELin FL-die on suunniteltu patruunaputkien muotoiluun täyspitkänä. Tämä tuote tarjoaa tarkkuutta ja luotettavuutta ammattimaisille asehuoltajille ja harrastajille.
FL-die on varustettu irrotettavalla laajentimella, ja siinä on integroitu iskupinon poistopinne. Kaikki käytetyt akselit, laajennin ja poistopin voidaan tarvittaessa vaihtaa helposti vain vähäisellä vaivalla.
Kalibrointi tapahtuu, kun patruunaputki työnnetään dieen. Putken kaula kalibroidaan sisältäpäin, kun se liikkuu dieestä ulos. Tämä muotoilee patruunaputken ja saavuttaa oikean kaulan jännityksen.
Dieen oikea sijainti puristimessa asetetaan lukitusmutrilla. Kaikilla olennaisilla komponenteilla on artikkelinumero, mikä helpottaa uudelleen tilaamista tarvittaessa.
Löydät lisäohjeita ja apua tarvikkeiden ja varaosien valinnassa käyttöoppaasta.
7/8
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.