Ominaisuudet
- Holkin tyyppi: -
- Kaliiperi: -
- Kierre:
7/8
- Toimituksen paino: 0,3kg
- Toimituksen korkeus: 43mm
- Toimituksen leveys: 43mm
- Toimituksen pituus: 125mm
Tuotenro: EU2012802
Valm.nro: 3338401
FL-kaliberointikuoret käytetään patruunan kotelon kokoamiseen täyspitkänä. Irrotettavan laajentimen lisäksi FL-kaliberointikuorissamme on integroitu primerin poistopinni. Kaikki käytetyt akselit, laajennin ja poistopinni voidaan tarvittaessa vaihtaa helposti vain pienellä vaivalla. Kalibrointi tapahtuu, kun patruunan kotelo työnnetään kaliberointikuoreen. Kotelon kaula kalibroidaan sisältä, kun se siirretään pois kaliberointikuoresta. Tämä muotoilee patruunan kotelon ja saavuttaa oikean kaulajännityksen. Oikea sijainti kaliberointikuorelle puristimessa asetetaan lukitusmutterilla. Kaikilla olennaisilla komponenteilla on artikkelinumero, mikä helpottaa uusintatilauksia tarvittaessa. Löydät lisäohjeita ja apua lisävarusteiden ja varaosien valinnassa käyttöohjeesta.
Hankitaan toimittajalta tilauksesi jälkeen
Toimitusaika n. 3-4 kuukautta
TRIEBELin Full Length Die 7/8 ja Full Length Die 8x51 R Lebel ovat erinomainen valinta patruunoiden kokoonpanossa. Nämä FL-die't ovat suunniteltu patruunakuorien kokoamiseen täydellisesti.
FL-die'tä käytetään patruunakuoren kokoamiseen täydellisesti. Näissä dieissä on irrotettava laajennin sekä integroitu primäärin poistopinni. Kaikki käytetyt akselit, laajennin ja poistopinni voidaan helposti vaihtaa tarvittaessa ilman suurta vaivannäköä.
Kalibrointi tapahtuu, kun patruunakuori työnnetään dieen. Kuoren kaula kalibroidaan sisältä, kun se vedetään ulos dieestä. Tämä muotoilee patruunakuoren ja saavuttaa oikean kaulan jännityksen.
Dieen oikea sijainti puristimessa asetetaan lukitusmutterilla. Kaikilla olennaisilla komponenteilla on artikkelinumero, mikä helpottaa uudelleentoimitusta tarvittaessa.
Lisää ohjeita ja apua lisävarusteiden ja varaosien valinnassa löydät käyttöoppaasta.
7/8
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.