Ominaisuudet
- Toimituksen paino: 3,515kg
- Toimituksen korkeus: 119mm
- Toimituksen leveys: 117mm
- Toimituksen pituus: 544mm
- UPC: 757253006968
Tuotenro: 319400000
Valm.nro: UF1000
757253006968 Foster Scope Mounting Jig täyttää vaativimmatkin vaatimukset kaikkein tarkimmilta asekorjaajilta. Se soveltuu käytännössä kaikille pulttilukkoisille, vivunvetimille ja pumppuasemille! Sinun tarvitsee vain pilata yksi hyvä ase huonolla työllä, niin olet käyttänyt jigille maksetun hinnan. Olemme myyneet suuren määrän näitä asekorjaajille viime vuosina. Yleinen kommentti, kun tapaamme tähtäinjigiä ostaneita myöhemmin, on: "En tiedä, miten olen koskaan pystynyt toimimaan ilman sitä. Olisin melkein valmis luopumaan oikeasta kädestäni ennemmin kuin menettämään sen nyt!" Forster Universal Sight Mounting Fixture on suunniteltu täyttämään tarkat vaatimukset, joita esiintyy porattaessa ja kierrettäessä reikiä tähtäinten, vastaanottimen tähtäinten, haulikkopäiden jne. kiinnittämiseksi. Fixture soveltuu käytännössä kaikille pulttilukkoisille, vivunvetimille ja pumppuasemille, mukaan lukien Savage 99, Remington 760 jne.; itse asiassa mihin tahansa yksittäiseen piippuun, kunhan piippu voidaan asettaa Fixture:n "V"-lohkoihin. Putkimakasiinilla varustetut aseet käsitellään samalla tavalla, ensin poistamalla makasiiniputki. Fixture paikantaa reiät standardoidulle, ennalta määrätylle välimatkalle, joka on rakennettu ylisivuun, tai mihin tahansa muuhun välimatkaan siirtämällä ylisivua kumpaankin suuntaan. Poraamisen "juoksu" poistuu, kun se ohjataan kovetettujen ja hiottujen pora-holkkiin. Kierteitys tapahtuu toisen, oikean kierteityskoon holkin kautta, mikä poistaa kierteityksen vinouden, joka on yksi suurimmista syistä kierteiden katkeamiseen ja huonojen reikien syntymiseen. Liukuva ylisivu sisältää kolme reikää, joiden standardiväli on .500" ja .860" keskikohtien välillä, joihin vaihdettavat pora- ja kierteitysohjausholkit sopivat. Ylisivu on avaimella varustettu ja liukuu "T"-raossa. Se on aina tarkassa linjassa aseen piipun tarkassa keskikohdassa. Fixture:n päärunko on valualumiinia. Kaksi "V"-lohkoa on säädettävissä korkeudeltaan ja valmistettu kovetetusta teräksestä, joka on tarkasti hiottu sekä "V":ssä että varressa. Tarkkuus jokaisessa yksityiskohdassa on ollut ensisijainen huomio! Se on todellakin tarkkuuslaite, joka säästää kustannuksensa toistuvasti samalla, kun antaa sinun tehdä todella ensiluokkaista työtä jokaiselle aseelle, joka tulee työpajaasi.Jälkitilaus, toimitusaika n. 4-12 viikkoa USA:n varastosta.
Forsterin Scope Mounting Jig täyttää vaativimmatkin vaatimukset, joita huolelliset asekorjaajat asettavat. Se soveltuu käytettäväksi lähes kaikissa pulttilukkoisissa, vivunvetimissä ja pumppuasemissa! Jos pilaat vain yhden hyvän aseen huonolla työskentelyllä, olet jo käyttänyt jigille maksamasi hinnan. Olemme myyneet suuren määrän näitä asekorjaajille viime vuosina. Yleinen kommentti, kun tapaamme kiikarin jigien ostajia myöhemmin, on: "En tiedä, miten olen koskaan tullut toimeen ilman sitä. Olisin melkein valmis luopumaan oikeasta kädestäni kuin menettämään sen nyt!"
Forsterin Universal Sight Mounting Fixture on suunniteltu täyttämään tarkat vaatimukset, joita esiintyy kiikarin kiinnittämiseen tarvittavien reikien poraamisessa ja kierteittämisessä. Fixture soveltuu lähes kaikille pulttilukkoisille, vivunvetimille ja pumppuasemille, mukaan lukien Savage 99, Remington 760 jne.; itse asiassa mihin tahansa yksityiseen piippuun, kunhan piippu voidaan asettaa Fixture:n "V" lohkoihin. Putkimakasiinilla varustetut aseet käsitellään samalla tavalla, ensin poistamalla makasiiniputki.
Fixture paikantaa reiät standardoidulle, ennalta määrätylle välimatkalle, joka on rakennettu ylikäteen, tai mihin tahansa muuhun välimatkaan liu'uttamalla ylikäsiä kumpaankin suuntaan. Poran "run out" on eliminoitu, sillä se ohjataan kovetettujen ja hiottujen porabushien läpi. Kierteitys tapahtuu toisen oikean kierteitysbushin kautta, mikä eliminoi kierteityksen vinouden, joka on merkittävä syy kierteiden katkeamiseen ja huonosti muotoisiin reikiin. Liukuva ylikäsi sisältää kolme reikää, joiden standardiväli on .500" ja .860" keskeltä, joihin vaihdettavat pora- ja kierteitysbushit sopivat. Ylikäsi on avaimella varustettu ja liukuu "T" urassa. Se on aina tarkassa linjassa aseen piipun tarkassa keskikohdassa.
Fixture:n päärunko on valettua alumiinia. Kaksi "V" lohkoa ovat säädettävissä korkeuden mukaan ja valmistettu kovetetusta teräksestä, joka on tarkasti hiottu "V":stä sekä akselista. Tarkkuus jokaisessa yksityiskohdassa on ollut ensisijainen huomio! Se on todellinen tarkkuuslaite, joka säästää kustannuksia yhä uudelleen, samalla kun voit tehdä todella ensiluokkaista työtä jokaiselle aseelle, joka tulee työpajaasi.
A must for any gunsmith 29.2.2012
The fixture is great for drilling holes for scope base mounting! It can be set up for any rifle, within reason.
A must for scop mounts. 21.5.2011
I have use this a few times now with excellent results. Mounts line up with perfect accuracy. Very easy to use with a hand drill. Bushings are great for drilling and taps.
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.