Ominaisuudet
- Toimituksen paino: 0,036kg
- Toimituksen korkeus: 15mm
- Toimituksen leveys: 89mm
- Toimituksen pituus: 163mm
- UPC: 757253006920
Tuotenro: 319400840
Valm.nro: UF1000-UB0840
757253006920 Foster Scope Mounting Jig täyttää vaativimmatkin vaatimukset kaikkein tarkimmilta asekorjaajilta. Se soveltuu käytännössä kaikille pulttilukkoisille, vivunvetimille ja pumppuasemille! Sinun tarvitsee vain pilata yksi hyvä ase huonolla työllä, niin olet käyttänyt jigille maksetun hinnan. Olemme myyneet suuren määrän näitä asekorjaajille viime vuosina. Yleinen kommentti, kun tapaamme tähtäinjigiä ostaneita myöhemmin, on: "En tiedä, miten olen koskaan pystynyt toimimaan ilman sitä. Olisin melkein valmis luopumaan oikeasta kädestäni ennemmin kuin menettämään sen nyt!" Forster Universal Sight Mounting Fixture on suunniteltu täyttämään tarkat vaatimukset, joita esiintyy porattaessa ja kierrettäessä reikiä tähtäinten, vastaanottimen tähtäinten, haulikkopäiden jne. kiinnittämiseksi. Fixture soveltuu käytännössä kaikille pulttilukkoisille, vivunvetimille ja pumppuasemille, mukaan lukien Savage 99, Remington 760 jne.; itse asiassa mihin tahansa yksittäiseen piippuun, kunhan piippu voidaan asettaa Fixture:n "V"-lohkoihin. Putkimakasiinilla varustetut aseet käsitellään samalla tavalla, ensin poistamalla makasiiniputki. Fixture paikantaa reiät standardoidulle, ennalta määrätylle välimatkalle, joka on rakennettu ylisivuun, tai mihin tahansa muuhun välimatkaan siirtämällä ylisivua kumpaankin suuntaan. Poraamisen "juoksu" poistuu, kun se ohjataan kovetettujen ja hiottujen pora-holkkiin. Kierteitys tapahtuu toisen, oikean kierteityskoon holkin kautta, mikä poistaa kierteityksen vinouden, joka on yksi suurimmista syistä kierteiden katkeamiseen ja huonojen reikien syntymiseen. Liukuva ylisivu sisältää kolme reikää, joiden standardiväli on .500" ja .860" keskikohtien välillä, joihin vaihdettavat pora- ja kierteitysohjausholkit sopivat. Ylisivu on avaimella varustettu ja liukuu "T"-raossa. Se on aina tarkassa linjassa aseen piipun tarkassa keskikohdassa. Fixture:n päärunko on valualumiinia. Kaksi "V"-lohkoa on säädettävissä korkeudeltaan ja valmistettu kovetetusta teräksestä, joka on tarkasti hiottu sekä "V":ssä että varressa. Tarkkuus jokaisessa yksityiskohdassa on ollut ensisijainen huomio! Se on todellakin tarkkuuslaite, joka säästää kustannuksensa toistuvasti samalla, kun antaa sinun tehdä todella ensiluokkaista työtä jokaiselle aseelle, joka tulee työpajaasi.Toimitusaika noin 2-4 viikkoa.
Forsterin Scope Mounting Jig täyttää vaativimmatkin vaatimukset, joita tarkat asekorjaajat asettavat. Se soveltuu käytettäväksi lähes kaikissa pulttilukkoisissa, vivulla toimivissa ja pumppuaseissa! Jos teet vain yhden huonon työn hyvällä aseella, olet jo maksanut jigistä. Olemme myyneet suuren määrän näitä asekorjaajille viime vuosina. Yleinen kommentti, kun tapaamme tähtäinjigiä ostaneita myöhemmin, on: "En tiedä, miten olen koskaan toiminut ilman sitä. Mieluummin luopuisin oikeasta kädestäni kuin menettäisin sen nyt!"
Forsterin Universal Sight Mounting Fixture on suunniteltu täyttämään tarkat vaatimukset, joita kohdataan porattaessa ja kierteitä tehdessä tähtäinjalkojen, vastaanottimien tähtäimien, haulikkopisteiden jne. asentamiseksi. Fixture soveltuu lähes kaikkiin pulttilukkoisiin, vivulla toimiviin ja pumppuaseisiin, mukaan lukien Savage 99, Remington 760 jne.; itse asiassa mihin tahansa yksiputkiseen aseeseen, kunhan putki voidaan asettaa Fixture:n "V" lohkoihin. Putkimakasiinilla varustetut aseet käsitellään samalla tavalla poistamalla ensin patruunatynnyri.
Liukuva ylävarsi sisältää kolme reikää, joiden väli on vakiopituudella .500" ja .860" keskipisteiden välillä, joihin vaihdettavat poraus- ja kierteitysbusseet sopivat. Ylävarsi on uritettu ja liukuu "T"-urassa. Se on aina tarkassa linjassa aseen putken tarkassa keskikohdassa. Fixture:n päärunko on valettua alumiinia, ja kaksi "V" lohkoa on säädettävissä korkeuden mukaan ja valmistettu kovetetusta teräksestä, joka on tarkasti hiottu "V":stä sekä akselista. Tarkkuus kaikissa yksityiskohdissa on ollut ensisijainen huomio!
Se on todella tarkka kiinnityslaite, joka säästää kustannuksensa kerta toisensa jälkeen, samalla kun se mahdollistaa todella ensiluokkaisen työn jokaiselle aseelle, joka tulee työpajaasi.
Arviolta 20" (50.8cm) pitkä. Mukana tulee poraus- ja kierteitysbussisarja 6-48. Muita busseja myydään alla.
A must for any gunsmith 29.2.2012
The fixture is great for drilling holes for scope base mounting! It can be set up for any rifle, within reason.
A must for scop mounts. 21.5.2011
I have use this a few times now with excellent results. Mounts line up with perfect accuracy. Very easy to use with a hand drill. Bushings are great for drilling and taps.
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.