Ominaisuudet
- Toimituksen paino: 0,018kg
- Toimituksen leveys: 83mm
- Toimituksen pituus: 146mm
Tuotenro: 319400900
Valm.nro: UF1000015
Foster Scope Mounting Jig täyttää vaativimmatkin vaatimukset kaikkein tarkimmilta asekorjaajilta. Se soveltuu käytännössä kaikille pulttilukkoisille, vivunvetimille ja pumppuasemille! Sinun tarvitsee vain pilata yksi hyvä ase huonolla työllä, niin olet käyttänyt jigille maksetun hinnan. Olemme myyneet suuren määrän näitä asekorjaajille viime vuosina. Yleinen kommentti, kun tapaamme tähtäinjigiä ostaneita myöhemmin, on: "En tiedä, miten olen koskaan pystynyt toimimaan ilman sitä. Olisin melkein valmis luopumaan oikeasta kädestäni ennemmin kuin menettämään sen nyt!" Forster Universal Sight Mounting Fixture on suunniteltu täyttämään tarkat vaatimukset, joita esiintyy porattaessa ja kierrettäessä reikiä tähtäinten, vastaanottimen tähtäinten, haulikkopäiden jne. kiinnittämiseksi. Fixture soveltuu käytännössä kaikille pulttilukkoisille, vivunvetimille ja pumppuasemille, mukaan lukien Savage 99, Remington 760 jne.; itse asiassa mihin tahansa yksittäiseen piippuun, kunhan piippu voidaan asettaa Fixture:n "V"-lohkoihin. Putkimakasiinilla varustetut aseet käsitellään samalla tavalla, ensin poistamalla makasiiniputki. Fixture paikantaa reiät standardoidulle, ennalta määrätylle välimatkalle, joka on rakennettu ylisivuun, tai mihin tahansa muuhun välimatkaan siirtämällä ylisivua kumpaankin suuntaan. Poraamisen "juoksu" poistuu, kun se ohjataan kovetettujen ja hiottujen pora-holkkiin. Kierteitys tapahtuu toisen, oikean kierteityskoon holkin kautta, mikä poistaa kierteityksen vinouden, joka on yksi suurimmista syistä kierteiden katkeamiseen ja huonojen reikien syntymiseen. Liukuva ylisivu sisältää kolme reikää, joiden standardiväli on .500" ja .860" keskikohtien välillä, joihin vaihdettavat pora- ja kierteitysohjausholkit sopivat. Ylisivu on avaimella varustettu ja liukuu "T"-raossa. Se on aina tarkassa linjassa aseen piipun tarkassa keskikohdassa. Fixture:n päärunko on valualumiinia. Kaksi "V"-lohkoa on säädettävissä korkeudeltaan ja valmistettu kovetetusta teräksestä, joka on tarkasti hiottu sekä "V":ssä että varressa. Tarkkuus jokaisessa yksityiskohdassa on ollut ensisijainen huomio! Se on todellakin tarkkuuslaite, joka säästää kustannuksensa toistuvasti samalla, kun antaa sinun tehdä todella ensiluokkaista työtä jokaiselle aseelle, joka tulee työpajaasi.Toimitusaika noin 2-4 viikkoa.
Forsterin Scope Mounting Jig täyttää vaativimmatkin vaatimukset, joita erityiset asekorjaajat asettavat. Se soveltuu käytännössä kaikille pulttilukkoisille, vivunvetimille ja pumppuaseille! Yksi huono työ voi pilata hyvän aseen, ja olet jo käyttänyt jigistä maksamasi hinnan. Olemme myyneet suuria määriä näitä asekorjaajille viime vuosina. Yleinen kommentti, kun tapaamme tähtäinjigien ostajia myöhemmin, on: "En tiedä, miten olen koskaan toiminut ilman tätä. Olisin melkein valmis luopumaan oikeasta kädestäni ennen kuin menettäisin tämän!"
Forsterin Universal Sight Mounting Fixture on suunniteltu täyttämään tarkat vaatimukset, joita esiintyy porattaessa ja kierrettäessä reikiä tähtäinkiinnikkeiden, vastaanottimen tähtäinten, haulikkopäiden jne. asentamiseksi. Fixture käsittelee käytännössä kaikkia pulttilukkoisia, vivunvetimiä ja pumppuaseita, mukaan lukien Savage 99, Remington 760 jne.; itse asiassa mikä tahansa yksiputkinen ase, kunhan piippu voidaan asettaa Fixture:n "V" lohkoihin. Putkimakasiiniaseet käsitellään samalla tavalla, ensin poistamalla makasiiniputki.
Fixture paikantaa reiät standardoidulle, ennalta määrätylle välimatkalle, joka on rakennettu ylävarteen, tai mihin tahansa muuhun välimatkaan liu'uttamalla ylävartta joko suuntaan. Porakoneen "juoksu" poistuu, koska se ohjataan kovetettujen ja hiottujen pora- ja kierretyökalupuskureiden läpi. Kierteitys tapahtuu toisen oikean kierretyökalupuskurin kautta, mikä estää kierteityksen vinoutumisen, joka on yksi suurimmista syistä kierretyökalujen katkeamiseen ja huonosti muotoiltuihin reikiin.
Tarkkuus kaikessa yksityiskohdassa on ollut ensimmäinen huomioon otettava seikka! Se on todellinen tarkkuusliitännä, joka säästää kustannuksia kerta toisensa jälkeen, samalla kun se mahdollistaa todella ensiluokkaisen työn jokaiselle aseelle, joka saapuu työpajaasi.
SPEC: Noin 20" (50.8 cm) pitkä. Mukana tulee pora- ja kierretyökalupuskuri-setti 6-48. Muita puskurisarjoja myydään alla.
A must for any gunsmith 29.2.2012
The fixture is great for drilling holes for scope base mounting! It can be set up for any rifle, within reason.
A must for scop mounts. 21.5.2011
I have use this a few times now with excellent results. Mounts line up with perfect accuracy. Very easy to use with a hand drill. Bushings are great for drilling and taps.
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.