Yli 300 000 asiakasta - kiitämme teitä!

Yli 40 000 tuotetta metsästykseen ja ammuntaan

TRIGGERTECH REM700 Special - kaksivaiheinen, huipputeknologinen liipaisin, jossa on neljä turvakohtaa, nollakohdistus ja erinomainen luotettavuus kaikissa olosuhteissa.

TRIGGERTECH Rem700 Special - Two-Stage - Right - No bolt release - Straight Flat (PVD Black)

885768001779 EU2010033

Suodattimet:

Muunnelmat
Suodattimet:
Variations:

Muunnelmat:

Malli: 700 Merkki: Remington Tyyppi: Adjustable Tuotenro: EU2010033
Voi laittaa jälkitilaukseen
379.9 EUR 0 379,90 € *
Rem700 Special - Two-Stage - Right - No bolt release - Pro Curved (PVD Black)
379.9 EUR 0 379,90 € *
Voi laittaa jälkitilaukseen
Malli: 700 Merkki: Remington Tyyppi: Adjustable, Curved Tuotenro: EU2010034
Voi laittaa jälkitilaukseen
379.9 EUR 0 379,90 € *
379.9 379.9 2 EUR
379.9 EUR 379,90 €

Hintoihin sisältyy ALV, toimitus aina 10€ per tilaus.

Tuotenro: EU2010033

Valm.nro: R70-TCB-13-TNF

885768001779 Materiaalitiedot Kotelo: 7075 Alumiini (anodisoitu) Avainkomponentit: 440C Ruostumaton Teräs PVD Musta – PVD tarkoittaa Fyysistä Höyrydepositiontia. Se on kova ja kestävä päällyste, joka levitetään ulkoisiin ruostumattomiin komponentteihin antaen niille puhtaan mustan värin. Kuvaus Meidän monimutkaisin ja teknisesti edistynein liipaisin tähän mennessä. Kehitetty samalla vertaansa vailla olevalla nollaliikkeellä, tuntuvalla vetopainon säädöllä (molemmilla vaiheilla), kestävässä suunnittelussa ja tinkimättömässä insinöörityössä. Keskittymisemme turvallisuuteen johti meidät kehittämään ensimmäisen Rem 700 -liipaisimen, jossa on neljä turvallisuuspistettä. Tämä on uusi suorituskyvyn ja turvallisuuden taso niille, jotka suosivat hieman liikettä ennen seinää. Neljä turvallisuuspistettä: Ticker Blocker – estää tikkerin liikkumisen, kun se on turvassa. Sear Blocker – estää searin putoamisen, kun se on turvassa. Ensimmäisen Vaiheen Lukitus – pyörivä lukitsee ensimmäisen vaiheen, kun se on turvassa. Ensimmäinen vaihe ei liiku, kun se on turvassa, antaen ampujalle välitöntä vahvistusta siitä, että turvallisuus on aktivoitu. Ensimmäisen Vaiheen Turvallisuus – jopa tulessa ensimmäinen vaihe estää tikkerin, kunnes ensimmäinen vaihe aktivoidaan. Säädettävä ominaisuus hyödyntää ulkoisesti saavutettavaa säätöruuvia molemmille vaiheille. Poikkeuksellisen terävän katkaisun vuoksi aktivointienergia on pienempi kuin kitkaan perustuvissa liipaisimissa. Useimmat ampujat raportoivat, että vetopainot tuntuvat merkittävästi kevyemmiltä kuin saman painon kitkaan perustuvissa liipaisimissa. Liipaisimen komponentit on koottu yhteensopivaksi setiksi, jotta voidaan mahdollistaa todellinen nollaliike, äärimmäisen lyhyt yli-liike ja tarjota erinomaisen luotettavuutta, jopa kaikkein haastavimmissa ympäristöissä. Frictionless Release Technology™, yhdessä kovetettujen 440C ruostumattoman teräksen sisäkomponenttien kanssa, varmistaa korroosionkestävyyden ja pidennetyn käyttöiän. Koska Frictionless Release Technology™ ei perustu päällystykseen, kiillotukseen tai voiteluun avainyhteyspinnoilla, liipaisimien vedot ovat johdonmukaisempia laukauksesta laukaukseen ja tuhansien laukauksien jälkeen enemmän kuin koskaan ajattelit olevan mahdollista.
Voi laittaa jälkitilaukseen
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10+
379,90 €

Hintoihin sisältyy ALV, toimitus aina 10€ per tilaus.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10+

Uudelleen tilattu, toimitusaika n. 9-10 viikkoa Euroopan varastosta.

Uudelleen tilattu, toimitusaika n. 9-10 viikkoa Euroopan varastosta.

Maksua ei veloiteta ennen lähetystä.
Ei veloituksia:
Luottokorttiasi ei veloiteta tilauksen tekemisen yhteydessä.

Ei sitoumuksia:
Et ole sitoutunut mihinkään ennen kuin tuotteet on lähetetty. Voit peruuttaa tilauksesi milloin tahansa ennen lähetystä – ilman veloitusta.

Vasta lähetyksen yhteydessä:
Luottokorttiasi veloitetaan vasta, kun lähetämme tilauksesi. Ei aikaisemmin.
  • Neljä turvallisuusominaisuutta
  • Frictionless Release Technology™
  • Ylivertainen luotettavuus
379.9 379.9 2 EUR
Kuvaus Specification Asiakasarvostelut Accessories

TRIGGERTECH Rem700 Special - Two-Stage - Right - No bolt release - Straight Flat (PVD Black)

379.9 EUR 379,90 €

Hintoihin sisältyy ALV, toimitus aina 10€ per tilaus.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10+
379,90 €

Hintoihin sisältyy ALV, toimitus aina 10€ per tilaus.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10+

Uudelleen tilattu, toimitusaika n. 9-10 viikkoa Euroopan varastosta.

Kuvaus:

Näytä alkuperäinen (englanti)

Uuden sukupolven laukaisin Rem 700:lle – turvallisuus ja suorituskyky yhdistettynä!

Tuotteen nimi: TRIGGERTECH REM700 SPECIAL - KAKSI VAIHEITA - OIKEA - EI LUKON VAPAUTUSTA, TRIGGERTECH Rem700 Special - Kaksi-vaiheinen - Oikea - Ei lukon vapautusta - Suora tasainen (PVD Musta)

Brändi: TRIGGERTECH

Materiaalitiedot

  • Kotelo: 7075 Alumiini (anodisoitu)
  • Keskeiset komponentit: 440C Ruostumaton teräs
  • PVD Musta: PVD tarkoittaa fysikaalista höyrykertymistä. Se on kova ja kestävä pinnoite, joka levitetään ulkoisiin ruostumattomiin komponentteihin antaen niille puhtaan mustan värin.

Kuvaus

Meidän monimutkaisin ja teknologisesti edistynein laukaisimemme. Kehitetty yhdistämään vertaansa vailla oleva nollakäynti, tuntuma vedon säätö (molemmilla vaiheilla), kestävä rakenne ja kompromissiton suunnittelu. Turvallisuuteen keskittyminen johti meidät kehittämään ensimmäisen Rem 700 -laukaisimen, jossa on neljä turvallisuuskohtaa. Tämä on uusi suorituskyvyn ja turvallisuuden taso niille, jotka suosivat hieman liikettä ennen seinää.

Neljän turvallisuuskohtaa:

  • Ticker Blocker: estää tikarin liikkumisen turvallisessa tilassa.
  • Sear Blocker: estää sear:in putoamisen turvallisessa tilassa.
  • Ensimmäisen vaiheen lukitus: tappi lukitsee ensimmäisen vaiheen turvallisessa tilassa. Ensimmäinen vaihe ei liiku turvallisessa tilassa, mikä antaa laukaisijalle välittömän vahvistuksen siitä, että turvallisuus on päällä.
  • Ensimmäisen vaiheen turvallisuus: jopa tulitilassa ensimmäinen vaihe estää tikarin, kunnes ensimmäinen vaihe aktivoidaan.

Säätöominaisuus hyödyntää ulkoisesti saavutettavaa säätöruuvia molemmille vaiheille. Poikkeuksellisen terävän katkaisun ansiosta aktivointienergia on pienempi kuin kitkaan perustuvissa laukaisimissa. Useimmat ampujat raportoivat, että vedon painot tuntuvat merkittävästi kevyemmiltä kuin saman painoluokan kitkaan perustuvissa laukaisimissa. Laukaisimen komponentit on koottu yhteensopivana sarjana, mikä mahdollistaa todellisen nollakäynnin, erittäin lyhyen ylityksen ja tarjoaa erinomaista luotettavuutta jopa haastavimmissa ympäristöissä. Frictionless Release Technology™, yhdessä kovetetun 440C ruostumattoman teräksen sisäkomponenttien kanssa, varmistaa korroosionkestävyyden ja pitkän käyttöiän. Koska Frictionless Release Technology™ ei perustu pinnoitteeseen, kiillotukseen tai voiteluun keskeisillä kosketuspinnalla, laukaisupainot ovat johdonmukaisempia laukauksesta laukaukseen ja tuhansien laukauksien jälkeen enemmän kuin koskaan olit kuvitellut mahdollista.



Ominaisuudet

  • Asetyyppi:
    Remington
  • Malli:
    700
  • Tyyli:
    Adjustable
  • Toimituksen paino: 0,14kg
  • Toimituksen korkeus: 38mm
  • Toimituksen leveys: 102mm
  • Toimituksen pituus: 140mm
  • UPC: 885768001779

Asiakasarvostelut

Asiakasarviot (0)

0 / 5

Muunnelmat:

Malli: 700 Merkki: Remington Tyyppi: Adjustable Tuotenro: EU2010033
Voi laittaa jälkitilaukseen
379.9 EUR 0 379,90 € *
Rem700 Special - Two-Stage - Right - No bolt release - Pro Curved (PVD Black)
379.9 EUR 0 379,90 € *
Voi laittaa jälkitilaukseen
Malli: 700 Merkki: Remington Tyyppi: Adjustable, Curved Tuotenro: EU2010034
Voi laittaa jälkitilaukseen
379.9 EUR 0 379,90 € *

Tiesitkö?

Valmistajan tiedot

Vastuullinen taloudellinen toimija EU-asetuksen mukaisesti

Brownells Finland Oy
Kutojantie 3
02630 Espoo
Suomi
tiedustelut@brownells.fi

Ups! Jotain meni pieleen.

Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.

Takaisin alkuun