Yli 300 000 asiakasta - kiitämme teitä!

Yli 40 000 tuotetta metsästykseen ja ammuntaan

TRIGGERTECH REM700 SPECIAL - Kaksivaiheinen liipaisin, jossa nolla-kiinnitys, neljä turvallisuuskohtaa ja erinomainen luotettavuus kaikissa olosuhteissa.

TRIGGERTECH Rem700 Special - Two-Stage - Right - No bolt release - Pro Curved (PVD Black)

885768001786 EU2010034

Suodattimet:

Muunnelmat
Suodattimet:
Variations:

Muunnelmat:

Rem700 Special - Two-Stage - Right - No bolt release - Pro Curved (PVD Black)
379.9 EUR 0 379,90 € *
Voi laittaa jälkitilaukseen
Malli: 700 Merkki: Remington Tyyppi: Adjustable, Curved Tuotenro: EU2010034
Voi laittaa jälkitilaukseen
379.9 EUR 0 379,90 € *
Malli: 700 Merkki: Remington Tyyppi: Adjustable Tuotenro: EU2010033
Voi laittaa jälkitilaukseen
379.9 EUR 0 379,90 € *
379.9 379.9 2 EUR
379.9 EUR 379,90 €

Hintoihin sisältyy ALV, toimitus aina 10€ per tilaus.

Tuotenro: EU2010034

Valm.nro: R70-TCB-13-TNP

885768001786 Materiaalitiedot Kotelo: 7075 Alumiini (anodisoitu) Avainkomponentit: 440C Ruostumaton Teräs PVD Musta – PVD tarkoittaa Fyysistä Höyrysaostusta. Se on kova ja kestävä pinnoite, joka levitetään ulkoisiin ruostumattomiin komponentteihin antaakseen niille puhtaan mustan värin. Kuvaus Tämä on monimutkaisin ja teknologisesti kehittynein liipaisin, jonka olemme koskaan kehittäneet. Kehitetty samalla vertaansa vailla olevalla nollaliikkeellä, tuntuvalla vetopainon säädöllä (molemmilla vaiheilla), kestävässä rakenteessa ja tinkimättömässä suunnittelussa. Turvallisuuteen keskittymisemme johti meidät kehittämään ensimmäisen Rem 700 liipaisimen, jossa on neljä turvallisuuspistettä. Tämä on uusi suorituskyvyn ja turvallisuuden taso niille, jotka suosivat hieman liikettä ennen seinää. Neljä turvallisuuspistettä: Ticker Blocker – estää tickeriä liikkumasta ollessaan turvassa. Sear Blocker – estää searin putoamisen ollessaan turvassa. Ensimmäisen vaiheen lukitus – pyörä lukitsee ensimmäisen vaiheen ollessaan turvassa. Ensimmäinen vaihe ei liiku ollessaan turvassa, mikä antaa ampujalle välittömän vahvistuksen siitä, että turvallisuus on kytketty päälle. Ensimmäisen vaiheen turvallisuus – jopa palamisasennossa ensimmäinen vaihe estää tickeriä, kunnes ensimmäinen vaihe aktivoidaan. Säädettävä ominaisuus hyödyntää ulkoisesti saavutettavaa säätöruuvia molemmille vaiheille. Poikkeuksellisen terävän katkaisun ansiosta aktivointienergia on pienempi kuin kitkaan perustuvissa liipaisimissa. Useimmat ampujat raportoivat, että vetopainot tuntuvat merkittävästi kevyemmiltä kuin samaan mitattuun painoon perustuva kitkaliipaisin. Liipaisimen komponentit on koottu yhteensopivaksi setiksi mahdollistamaan todellisen nollaliikkeen katkaisun, erittäin lyhyen ylipuristuksen ja erinomaisen luotettavuuden, jopa ankarimmissa olosuhteissa. Frictionless Release Technology™, yhdessä kovetettujen 440C ruostumattomasta teräksestä valmistettujen sisäkomponenttien kanssa, varmistaa korroosionkestävyyden ja pidennetyn käyttöiän. Koska Frictionless Release Technology™ ei perustu pinnoitteeseen, kiillotukseen tai voiteluun avainosien kosketuspintoihin, liipaisimien vedot ovat johdonmukaisempia laukauksesta laukaukseen ja tuhansien laukauksien jälkeen enemmän kuin olisit koskaan uskonut mahdolliseksi.
Voi laittaa jälkitilaukseen
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10+
379,90 €

Hintoihin sisältyy ALV, toimitus aina 10€ per tilaus.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10+

Uudelleen tilattu, toimitusaika n. 9-10 viikkoa Euroopan varastosta.

Uudelleen tilattu, toimitusaika n. 9-10 viikkoa Euroopan varastosta.

Maksua ei veloiteta ennen lähetystä.
Ei veloituksia:
Luottokorttiasi ei veloiteta tilauksen tekemisen yhteydessä.

Ei sitoumuksia:
Et ole sitoutunut mihinkään ennen kuin tuotteet on lähetetty. Voit peruuttaa tilauksesi milloin tahansa ennen lähetystä – ilman veloitusta.

Vasta lähetyksen yhteydessä:
Luottokorttiasi veloitetaan vasta, kun lähetämme tilauksesi. Ei aikaisemmin.
  • Erinomainen nolla-ryhäys
  • Neljän pisteen turvallisuus
  • Frictionless Release Technology™
379.9 379.9 2 EUR
Kuvaus Specification Asiakasarvostelut Accessories

TRIGGERTECH Rem700 Special - Two-Stage - Right - No bolt release - Pro Curved (PVD Black)

379.9 EUR 379,90 €

Hintoihin sisältyy ALV, toimitus aina 10€ per tilaus.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10+
379,90 €

Hintoihin sisältyy ALV, toimitus aina 10€ per tilaus.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10+

Uudelleen tilattu, toimitusaika n. 9-10 viikkoa Euroopan varastosta.

Kuvaus:

Näytä alkuperäinen (englanti)

Uuden sukupolven TRIGGERTECH REM700 -kiskot, joissa yhdistyvät turvallisuus ja suorituskyky

TRIGGERTECH REM700 SPECIAL - KAKSI VAIHEITA - OIKEA - ILMAN LUKITUSTA, TRIGGERTECH Rem700 Special - Two-Stage - Right - No bolt release - Pro Curved (PVD Black) on markkinoiden edistynein ja monimutkaisin liipaisin. Tämä liipaisin on kehitetty tarjoamaan vertaansa vailla olevaa nollakiipeämistä, tunnistettavaa vetopainon säätöä (molemmille vaiheille), kestävä muotoilu ja tinkimätöntä insinööriosaamista.

Materiaalitiedot

  • Kotelo: 7075 Alumiini (anodisoitu)
  • Avainkomponentit: 440C Ruostumaton teräs
  • PVD Musta: PVD tarkoittaa fyysistä höyrystämistä. Se on kova ja kestävä pinnoite, joka levitetään ulkoisiin ruostumattomiin komponentteihin antaen niille puhtaan mustan värin.

Ominaisuudet

Keskeinen painopisteemme turvallisuudessa johti kehittämään ensimmäisen Rem 700 -liipaisimen, jossa on neljä turvallisuuspistettä. Tämä on uusi taso suorituskykyä ja turvallisuutta niille, jotka arvostavat liikettä ennen seinää. Neljä turvallisuuspistettä:

  • Ticker Blocker: estää tikkerin liikkumisen turvallisessa tilassa.
  • Sear Blocker: estää searin putoamisen turvallisessa tilassa.
  • Ensimmäisen vaiheen lukitus: pyörivä lukitsee ensimmäisen vaiheen turvallisessa tilassa. Ensimmäinen vaihe ei liiku turvallisessa tilassa, mikä antaa ampujalle välittömän vahvistuksen siitä, että turvallisuus on päällä.
  • Ensimmäisen vaiheen turvallisuus: jopa tulessa ensimmäinen vaihe estää tikkerin liikkumisen, kunnes ensimmäinen vaihe aktivoidaan.

Säätöominaisuus hyödyntää ulkoisesti saavutettavaa säätöruuvia molemmille vaiheille. Poikkeuksellisen terävän katkaisun vuoksi aktivointienergia on pienempi kuin kitkaperusteisissa liipaisimissa. Useimmat ampujat ilmoittavat, että vetopainot tuntuvat merkittävästi kevyemmiltä kuin saman painoluokan kitkaperusteinen liipaisin. Liipaisimen komponentit on koottu paritettuina, mikä mahdollistaa todellisen nollakiipeämisen, erittäin lyhyen ylipuristuksen ja tarjoaa erinomaisen luotettavuuden jopa haastavimmissa ympäristöissä. Frictionless Release Technology™, yhdessä kovetettujen 440C ruostumattomasta teräksestä valmistettujen sisäkomponenttien kanssa, varmistaa korroosionkestävyyden ja pidennetyn käyttöiän. Koska Frictionless Release Technology™ ei perustu pinnoitukseen, kiillotukseen tai voiteluun avainosien kosketuspintoihin, liipaisimen vedot ovat johdonmukaisempia laukauksesta laukaukseen, ja tuhansien laukauksien jälkeen enemmän kuin olisit koskaan kuvitellut mahdolliseksi.



Ominaisuudet

  • Asetyyppi:
    Remington
  • Malli:
    700
  • Tyyli:
    Adjustable, Curved
  • Toimituksen paino: 0,14kg
  • Toimituksen korkeus: 38mm
  • Toimituksen leveys: 102mm
  • Toimituksen pituus: 140mm
  • UPC: 885768001786

Asiakasarvostelut

Asiakasarviot (0)

0 / 5

Muunnelmat:

Rem700 Special - Two-Stage - Right - No bolt release - Pro Curved (PVD Black)
379.9 EUR 0 379,90 € *
Voi laittaa jälkitilaukseen
Malli: 700 Merkki: Remington Tyyppi: Adjustable, Curved Tuotenro: EU2010034
Voi laittaa jälkitilaukseen
379.9 EUR 0 379,90 € *
Malli: 700 Merkki: Remington Tyyppi: Adjustable Tuotenro: EU2010033
Voi laittaa jälkitilaukseen
379.9 EUR 0 379,90 € *

Tiesitkö?

Valmistajan tiedot

Vastuullinen taloudellinen toimija EU-asetuksen mukaisesti

Brownells Finland Oy
Kutojantie 3
02630 Espoo
Suomi
tiedustelut@brownells.fi

Ups! Jotain meni pieleen.

Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.

Takaisin alkuun