Ominaisuudet
- Halkaisija (tuumaa):
.265
- Toimituksen paino: 0,045kg
- Toimituksen korkeus: 25mm
- Toimituksen leveys: 102mm
- Toimituksen pituus: 178mm
Tuotenro: 100050190
Valm.nro: SAC-6BR265
Short Action Customs -valmistajan Neck/Shoulder Sizing Bushings on suunniteltu käytettäväksi heidän Modular Sizing Dies -tuotteidensa kanssa. Nämä ovat patruunakohtaisia säädettävissä olevia bushingeja, jotka mahdollistavat oikean bump-määrän säätämisen samalla kun ne muotoilevat patruunan kaulaa täydellisesti. Nämä uudet bushingit ratkaisevat vanhan säätöjärjestelmän sisäiset puutteet täysin uudella sisäisen bushingin geometrian suunnittelulla, joka on suunniteltu vähentämään kaulan epätasaisuutta ja lisäämään ladatun patruunan keskittymistä kammiin. Ne on valmistettu 17-4 H900 ruostumattomasta teräksestä ja käsitelty samalla lämpökäsittelyllä kuin Precision Resizing Dies. Nämä neck/shoulder bushingit omaavat uskomattoman sileän sisäpinnan ja erittäin liukkaan ulkopinnan lämpökäsittelyn ansiosta.Poistettu ohjelmasta
Short Action Customs -valmistamat Neck/Shoulder Sizing Bushings on suunniteltu käytettäväksi heidän Modular Sizing Dies -järjestelmässään. Nämä ovat patruunakohtaisia sizing bushings, jotka mahdollistavat oikean määrän bumpin säätämisen samalla kun ne kokoavat patruunan kaulan täysin.
Nämä uudet bushings korjaavat vanhan sizing-järjestelmän peruspuutteet täysin uudella sisäisen bushingin geometrian suunnittelulla, joka vähentää kaulan juoksua ja parantaa ladatun patruunan keskeisyyttä kammiessa.
Valmistettu 17-4 H900 ruostumattomasta teräksestä, ja käsitelty samalla lämpökäsittelyllä kuin Precision Resizing Dies. Nämä neck/shoulder bushings tarjoavat uskomattoman sileän sisäpinnan yhdistettynä äärimmäisen liukkaaseen ulkopintaan lämpökäsittelyn ansiosta.
.265
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.