Ominaisuudet
- Kaliiperi:
50 Caliber (.500-.501)
- Toimituksen paino: 0,009kg
- Toimituksen korkeus: 16mm
- Toimituksen leveys: 76mm
- Toimituksen pituus: 146mm
- UPC: 853675008679
Tuotenro: 100029592
Valm.nro: 419-FN-HEAD-50
853675008679 AREA 419 VAIHDETTAVAT KANAVAPÄÄT KALIBRITARKOITTEINEN Tämä tuote on kaliberikohtainen kanavapää, ei kanavaa tai billettejä varastointiblokkia sisällytetä. Area 419:n billet-alumiininen jauhekanava käyttää vaihdettavien, kaliberikohtaisten päiden järjestelmää, mikä tekee siitä täydellisen kanavan lataajille tänään. Yleiset muoviset jauhekanavat kärsivät useista ongelmista, jotka ratkaistaan tällä järjestelmällä. Staattinen sähkö on ongelma, muovi on altis staattiselle sähkölle ja jauhehiukkaset tarttuvat seiniin, mikä saa sinut naputtamaan kanavaa, jotta kaikki hiukkaset putoavat. Ei ole olemassa yleistä ratkaisua. On aina tapauksia, joissa yleinen muotoilu ei toimi hyvin, ja kanavat kaatuvat ja kaatavat jauhetta, tai ne eivät vain toimi. Yleinen tarkoittaa, että siinä on reikä, joka on tarkoitettu 22 kaliberille. Joten jos yrität kaataa 90 grammaa isoon magnumiin, joudut odottamaan pitkään, että jauhe täyttää. Area 419:n kanavan vaihdettavat päät kierteitetään kanavaan ja ne ovat kaulan halkaisijaltaan tarkkoja jokaiselle kaliberille (värikoodattu niiden seuraamiseksi). Ne eivät perustu siihen, että ne istuvat kotelon rungon päälle pitääkseen paikoillaan. Ne on mitoitettu hieman suuremmiksi kuin kaulan halkaisija, jotta ne pysyvät tukevasti kotelossa. Jokaisessa päässä on reikä, joka on muutaman tuhannesosaa pienempi kuin luodin halkaisija, joten maksimaalinen virtaus saavutetaan jokaiselle kaliberille. Tämä on valtavaa super ultra magnum -kavereille (375 Cheytac, 408 Cheytac, 50 BMG jne.). Päiden ja kanavan välinen liitäntä on suunniteltu siten, että hiukkaset eivät koskaan jää jumiin niiden väliin, kunhan pää on kiristetty kunnolla. Kanavan muotoilu on sekä esteettinen että suorituskykyyn keskittyvä. Koneistettuna yhdestä kiinteästä 6061-T6-alumiinibilletistä ei synny staattista sähköä, joka tartuttaisi hiukkasia kanavan seiniin. Tämä tekee siitä myös paljon turvallisemman käytettäväksi mustan ruudin kanssa. Ulkopuolella olevat “urakohdat” ovat ulkonäön vuoksi, mutta ne häiritsevät jauhehiukkasia estäen niitä jumittumasta kaulan alueella. Ne tarjoavat myös ilmatilaa, jotta hiukkaset eivät pakkaudu liian tiiviisti, kaikki virtausnopeuden lisäämiseksi suuttimen läpi. 3/8″ korkea suora osa ylhäällä auttaa estämään jauhehiukkasten pomppimista ulos kaadettaessa. Suorat pinnat kanavan kaulassa ja päiden sisällä edistävät nopeaa virtausta ja estävät hiukkasten tarttumista. VALMISTETTU YHDYSVALLOISSA! Yhdysvalloissa valmistetusta alumiinista, Yhdysvalloissa valmistetulla HAAS-jyrsimellä, Yhdysvalloissa valmistetuilla leikkuutyökaluilla! TEKNISET TIEDOT: Paino: .1 lbs. Mitat: .8 × .8 × .8 in Kaliberi: 17 CAL, 20 CAL, 22 CAL, 6MM/243, 25 CAL, 6.5MM/264, 270 CAL, 7MM/284, 30CAL, 338 CAL, 375 CAL, 408 CAL, 450 Rifle, 50BMG, Dillon Powder Die, Pistol, 3" Drop TubeJälkitilaus, toimitusaika n. 4-12 viikkoa USA:n varastosta.
AREA 419:n vaihdettavat suppilopäät ovat täydellinen ratkaisu patruunoiden lataajille, jotka etsivät tarkkuutta ja tehokkuutta. Huomioithan, että tämä tuote sisältää vain kaliberikohtaisen suppilopään, ei suppiloa tai billettejä varten tarkoitettua säilytysalustaa.
AREA 419:n billetteistä valmistettu alumiininen jauhesuppilo käyttää vaihdettavien, kaliberikohtaisten päiden järjestelmää, joka tekee siitä markkinoiden parhaimman suppilon lataajille. Yleiset muoviset jauhesuppilot kärsivät useista ongelmista, jotka on ratkaistu tällä järjestelmällä:
Jokaisessa päässä on reikä, joka on muutaman tuhannesosan pienempi kuin luodin halkaisija, mikä takaa maksimaalisen virtauksen jokaiselle kaliberille. Tämä on erityisen tärkeää suurille magnum-käyttäjille (375 Cheytac, 408 Cheytac, 50 BMG jne.).
Suppilon suunnittelu on sekä esteettinen että suorituskykyyn tähtäävä. Se on koneistettu yhdestä kiinteästä 6061-T6 alumiiniblokista, mikä tarkoittaa, ettei suppilon seiniin jää staattista sähköä. Tämä tekee siitä myös huomattavasti turvallisemman käytettäväksi mustan ruudin kanssa.
Suppilon ulkopuolella olevat "urakohdat" ovat esteettisiä, mutta ne myös häiritsevät jauhehiutaleita estäen niitä tukkeutumasta kaulassa. Tämä antaa myös ilmatilaa, jotta hiutaleet eivät pakkaudu liian tiiviisti, mikä lisää virtausta suuttimen läpi.
VALMISTETTU YHDYSVALLISSA! Yhdysvalloissa valmistetusta alumiinista, Yhdysvalloissa valmistetulla HAAS-jyrsimellä ja Yhdysvalloissa valmistetuilla leikkuutyökaluilla!
50 Caliber (.500-.501)
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.