Ominaisuudet
- Kaliiperi:
22 Caliber
,243 Caliber
,26 Caliber
- Toimituksen paino: 0,29kg
- Toimituksen korkeus: 40mm
- Toimituksen leveys: 40mm
- Toimituksen pituus: 864mm
- UPC: 661120164111
Tuotenro: EU1000989
Valm.nro: 216411R
661120164111 Hiilikuitu sopii erinomaisesti puhdistusvarsille asetettuihin vaativiin tehtäviin. Se yhdistää ruostumattoman teräksen ja päällystettyjen puhdistusvarsien parhaat ominaisuudet ja lisää omia arvokkaita piirteitään. Ruostumattomat teräsvartaat voivat naarmuttaa tai kuluttaa piippuja, jos niitä käytetään huolimattomasti – vaikkakin ne eivät kerää mahdollisesti vahingollisia pieniä hiontapartikkeleita. "Päällystetyt" vartaat hoitavat osan työstä – ne estävät ruostumattoman teräksen varren vahingoittamasta piippusi riflingia, mutta päällyste kerää pieniä hiontapartikkeleita, mikä tarkoittaa, että käytännössä käytät hienoa hiekkapaperia piipussasi. Hiilikuituvartaat ovat paras yhdistelmä: hiilikuitu ei naarmuta piippuasi kuten ruostumaton teräs, eikä se uppoa kuten päällystetyt vartaat. Lisäksi hiilikuituvartaat voidaan taivuttaa äärimmäiseen muotoon ja ne palaavat alkuperäiseen suoruuteensa. Operation Iraqi Freedom -operaation aikana Yhdysvaltain armeijan asehuoltajat kutsuivat Tiptonia tarjoamaan puhdistusvarsia, jotka puhdistaisivat palveluskivääreitä vaativissa olosuhteissa. Se vaikutti meille järkevältä: hiilikuitu on ihanteellinen materiaali puhdistusvarsille. Nimitämme näitä puhdistusvarsia "deluxe"-malliksi, koska niissä on ergonomisesti muotoiltu kahva, joka pyörii kahden laakeriparin päällä – tuloksena on puhdistusvarsi, joka seuraa riflingia sujuvasti sekä työntäessä että vetäessä, jopa paineen alla. "Shank-through"-rakenteen ansiosta käyttäjä voi myös käyttää "kohtuullisia" vasaran iskuja puhdistusvarren päähän saadakseen tiukan patjan läpi piipun. Saatavilla neljässä halkaisijassa ja kuudessa pituudessa, jotka sopivat useimpiin kivääreihin, pistooliin ja haulikoihin. Kivääri- ja pistoolivartaat ovat kierteitetty 8-32 lisävarusteille, lukuun ottamatta 17 kaliberin ja 20 kaliberin vartaita, jotka ovat kierteitetty 5-40. Haulikkovartaat ovat kierteitetty 5/16"-27.Uudelleen tilattu, toimitusaika n. 8-9 viikkoa Euroopan varastosta.
Tipton Deluxe 1-Piece Carbon Fiber Cleaning Rod 22-26 Cal. on suunniteltu tarjoamaan paras mahdollinen puhdistuskokemus aseillesi. Hiilikuitu on erinomainen materiaali puhdistusvarsille, sillä se yhdistää ruostumattoman teräksen ja pinnoitettujen puhdistusvarsien parhaat ominaisuudet, ja tuo mukanaan omat arvokkaat ominaisuutensa.
Rivistön ja pistoolin puhdistusvarsissa on kierre 8-32 lisävarusteille, lukuun ottamatta 17 ja 20 kaliiperin varsia, jotka ovat kierretty 5-40. Haulikkovarsissa on kierre 5/16″-27.
Tiptonin puhdistusvarsilla on jo pitkään luotettu, ja ne ovat osoittautuneet erinomaisiksi myös vaativissa olosuhteissa, kuten Operation Iraqi Freedom -operaatiossa. Valitse Tipton Deluxe -puhdistusvarsi ja varmista aseesi optimaalinen puhtaus ja suorituskyky!
22 Caliber,
243 Caliber,
26 Caliber
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.