Ominaisuudet
- Halkaisija (tuumaa):
.301
- Toimituksen paino: 0,045kg
- Toimituksen korkeus: 3mm
- Toimituksen leveys: 102mm
- Toimituksen pituus: 102mm
Tuotenro: 430109919
Valm.nro: SAC-301NB
Short Action Customsin universaalit kaulan koon säätöbushingsit ovat yhteensopivia yleisten kaulan koon säätödiesien kanssa. Universaalit ulkomitat ovat 0.500" halkaisijaltaan ja 0.375" korkeudeltaan, joten näitä bushings voidaan käyttää useimmissa koon säätödiesissä. Short Action Customs -kaulan koon säätöbushingsit ovat vähentäneet kaulan epätasaisuutta patruunapellissä lähes kaikissa dieissä, joissa niitä on käytetty. Yrittäessään poistaa ja vähentää kaulan epätasaisuutta koon säädetyssä messingissä erilaisilla kaupallisesti saatavilla olevilla kaulabushingsilla, he huomasivat, että jokaisella kaulabushingilla on sama vika; suora, liian pieni reikä verrattuna messinkiin. Heidän uudet bushingsit ratkaisevat tämän järjestelmän sisäiset puutteet täysin uudella sisäisellä bushings-geometrialla, joka on suunniteltu vähentämään kaulan epätasaisuutta samalla kun se lisää ladatun patruunan keskittymistä kammiin. Valmistettu 17-4 ruostumattomasta teräksestä, joka on käsitelty samalla mustalla nitrauksella kuin heidän tarkkuuskoon säätödiesinsä, SAC Universaalit kaulan bushingsit tarjoavat uskomattoman sileän sisäpinnan yhdessä äärimmäisen liukkaan ulkopinnan kanssa nitrauksen ja kiillotuksen ansiosta. Yhteensopivia seuraavien Bushings-koko die-brändien kanssa: RCBS, Whidden, Harrells, Redding, Hornady, LE WilsonToimitusaika noin 2-4 viikkoa.
Short Action Customs Universal Neck Sizing bushings ovat yhteensopivia yleisten neck sizing -kuulien kanssa. Nämä bushings tarjoavat universaalit ulkomitat 0.500" halkaisijalla ja 0.375" korkeudella, ja niitä voidaan käyttää useimmissa resizing dies -kuulissa.
Short Action Customs neck resizing bushings ovat vähentäneet neck runoutia patruunabrassissa lähes kaikissa käytetyissä dieissä. Yrittäessään poistaa ja vähentää neck runoutia koottavassa brassissa eri kaupallisesti saatavilla olevilla neck bushings -tuotteilla, he huomasivat, että jokaisessa neck bushingissa on sama vika: suora, alikokoinen reikä verrattuna brassiin. Heidän uudet bushings -tuotteensa käsittelevät tämän järjestelmän sisäisiä puutteita täysin uudella sisäisellä bushing-geometrialla, joka on suunniteltu vähentämään neck runoutia samalla kun se lisää ladatun patruunan keskittymistä kammiossa.
Valmistettu 17-4 ruostumattomasta teräksestä ja käsitelty samalla mustalla nitrauksella kuin heidän Precision Resizing Dies -kuulansa, SAC Universal Neck bushings -tuotteilla on uskomattoman sileä sisäpinta yhdistettynä erittäin liukkaaseen ulkopintaan nitrauksen ja kiillotuksen ansiosta.
Yhteensopivat seuraavien Bushing Size Die -merkkien kanssa:
.301
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.