Ominaisuudet
- Toimituksen paino: 0,086kg
- Toimituksen korkeus: 25mm
- Toimituksen leveys: 25mm
- Toimituksen pituus: 337mm
- UPC: 657780250011
Tuotenro: 943000047
Valm.nro: 25001
657780250011 Vakiotehoinen kiväärin pituinen vaimenninjousi. Vihreä jousi on tarkoitettu käytettäväksi A1 / A2 kiinteässä tukissa, joka on varustettu kiväärin pituiseen vastaanottajaputkeen (vaimenninputki) ja kiväärin pituisiin vaimenninratkaisuihin. Se on myös erittäin suosittu keskisyvissä (7,75 tuumaa syvissä) VLTOR A5 -vaimenninputkissa, joissa on 4 tuuman A5-vaimennin. Vihreän jousen suunnittelussa käytettävät kuormitukset vastaavat täysin UUDEN mil-spec -vaimenninjousen vaatimuksia. Vaikka vihreä jousi on ensisijaisesti tarkoitettu pienempiin kaliipereihin, kuten .223, 5.56, 6.8 SPC, 6.5 Grendel, 7.62 X 39 jne. A2 kiväärin pituisiin putkiin, se voi joskus olla sopiva käytettäväksi pitkissä (20 tuumaa+) kiväärin pituisiin kaasuputkiin raskaammissa kaliipereissa, kuten .308 ja 6.5 CM, .260 Rem jne. (Ei välttämättä toimi vaimentamattomassa 7.62 X 51:ssä). Viimeksi mainitussa tapauksessa H2 tai H3 karabiinivaimenninta on käytetty onnistuneesti kiväärin pituisiin putkiin vihreän jousen kanssa. Yli kaasutetuissa raskaammissa kaliiperikivääreissä, joissa on kiväärin pituinen putki, voidaan käyttää punaisia tai oransseja karabiinijousia sekä vakiopituista 3.25 tuuman karabiinivaimenninta yhdessä välikappaleen kanssa, jotta saadaan oikea putken syvyys pidemmille BCG:ille.Toimitusaika noin 2-4 viikkoa.
SPRINCO USA:n M16 RIFLE CS BUFFER SPRING STAND-ALONE on suunniteltu tarjoamaan erinomaista suorituskykyä ja luotettavuutta. Tämä standarditehoinen kivääripituinen vaimenninjousi on täydellinen valinta A1/A2 kiinteävarrellisiin kiväärin pituisiin vastaanottoputkiin (buffer tubes) ja se toimii erinomaisesti myös VLTOR A5 buffer putkissa.
Raskaammilla kaliibereilla varustetut kivärit, joissa on ylilämmitetty kaasujärjestelmä, voidaan optimoida SPRINCO:n punaisilla tai oransseilla karbiinijousilla ja standardipituisten 3.25” karbiinivaimenninjousilla yhdessä spacerin kanssa, jotta saavutetaan oikea putken syvyys pidemmille BCG:ille.
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.