Ominaisuudet
- Holkin malli:
4-Die Set
- Patruuna:
9 mm Luger
- Toimituksen paino: 1,27kg
- Toimituksen korkeus: 51mm
- Toimituksen leveys: 210mm
- Toimituksen pituus: 178mm
- UPC: 011516510006
Tuotenro: 539000225
Valm.nro: 7701000
011516510006 Lyman Pro -kuulat ovat uusi standardi patruunankäyttökuulien suorituskyvyssä! Suunniteltu Mark 7 -puristimien valtavalle volyymille, jokainen näiden tarkkuuskuulien osa on huolellisesti suunniteltu huipputason suorituskykyä varten. Tietenkin ne toimivat erinomaisesti myös tavallisissa progressiivisissa puristimissa sekä tornissa ja yksittäisissä asemissa. Ensimmäinen huomioimme oli kuulan materiaali. Kokoamme, istutamme ja puristamme valmistetut kuulat ovat kaikki ruostumatonta terästä, joka on valittu sen kestävyuden ja korroosionkestävyyden vuoksi. Ei enää ruostuneita kuulia! Kokoamiskuulat on varustettu erittäin kiillotetuilla karbidirenkailla, jotka tarjoavat parasta kulutuskestävyyttä ja vähentävät kokoamisvoimaa. Lisäksi kokoamiskuulat on varustettu jousikuormitetulla dekapointivarsijärjestelmällä varmistaakseen, että sytytin poistuu voimakkaasti sytyttimen taskusta. Meidän kiväärisarjat saavat kuuluisan M -kuulan kaulan laajentimen, jossa on kuuluisa kaksivaiheinen laajentajapistoke oikean määrän kaulan jännitystä ja patruunan suun laajentamista varten. Pistolisarjat sisältävät laajentamiskuulan, joka on suunniteltu mahdollistamaan luotien oikean asettamisen patruunan suulle ennen istutusta. Seuraava on mikrometrinen istutuskuula. Tämä istutuskuula sisältää mikrometrisesti säädettävän istutuspään tarkkuusluotien istutusmittaa varten. Sen kelluva luotien istutuspuomi keskittää luodin patruunaan ja poistaa liiallisen juoksutuksen. Lopuksi jokainen sarja on varustettu kartiomaisella puristimella (mikrometrisesti säädettävä) poistaakseen täysin kaikki patruunan suun laajentamisen ja parantaakseen luotien kiinnipitämistä. Lyman Pro -kuulat tarjoavat enemmän ominaisuuksia parempaan hintaan kuin mitkään kilpailijat!Toimitusaika noin 2-4 viikkoa.
Lyman Pro -kuulat on suunniteltu Mark 7 -puristimien valtavaan käyttöön, ja jokainen näiden tarkkuuskuulien osa on huolellisesti suunniteltu huipputason suorituskykyä varten. Ne toimivat erinomaisesti myös tavallisissa progressiivisissa puristimissa sekä tornissa ja yksittäisissä asemissa.
Materiaalit ja kestävyys
Ensimmäinen huomioimme oli kuulan materiaalit. Meidän kokoamis-, istutus- ja puristuskuulat on valmistettu ruostumattomasta teräksestä, joka on valittu sen kestävyys- ja korroosionkestävien ominaisuuksien vuoksi. Ei enää ruostuneita kuulia!
Erityisominaisuudet
Rivikuulat ja pistoletkuulat
Meidän kiväärisetit sisältävät kuuluisan M-kuulan kaulalevittimen, jossa on kuuluisa kaksivaiheinen levitin, joka tarjoaa juuri oikean määrän kaulajännitystä ja patruunan suun laajentamista. Pistolisetit sisältävät laajennuskuulan, joka on suunniteltu mahdollistamaan luotien oikean istumisen patruunan suun päällä ennen istutusta.
Micrometer-istutuskuula
Tämä istutuskuula on varustettu micrometer-säädettävällä istutuspäällä, joka mahdollistaa tarkat luotien istutusmitat. Sen kelluva luotien istutuspuikko keskittää luodin patruunaan ja eliminoi liiallisen epätasaisuuden.
Puristuskuula
Jokainen setti on varustettu puristuskuulalla (micrometer-säädettävä), joka poistaa täydellisesti kaikki patruunan suun laajennukset ja parantaa luotien pidon.
Lyman Pro -kuulat tarjoavat enemmän ominaisuuksia parempaan hintaan kuin mikään kilpailija, joka on saatavilla!
4-Die Set
9 mm Luger
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.