Ominaisuudet
- Kaliiperi:
30 Caliber (.308)
,8 mm (.323)
- Tyyli:
Rifle
- Määrä: 12
- Toimituksen paino: 0,036kg
- Toimituksen korkeus: 25mm
- Toimituksen leveys: 76mm
- Toimituksen pituus: 102mm
Tuotenro: 234000111
Valm.nro: B30NA
Puhdistusharjat sisältävät koneistetut alumiinikomponentit, jotka eivät reagoi ammoniakkipohjaisten liuottimien kanssa kuten messinkiosat joskus tekevät. Ne eivät tuota sinivihreitä tahroja, joita voidaan väärin tulkita "vääriä positiivisia" merkkeinä kuparisaastumisesta, joten tiedät, kun piippusi on todella kuparivapaa. Kuparin poistamiseen tarkoitetut osat ovat kovuudeltaan samanlaisia kuin messinki, eivätkä naarmuta piippua tai vahingoita suuta, ja ne kestävät kovaa käyttöä. Nailoniharjat, jotka on kierretty alumiinisen ytimen ympäri ja joissa on miehen kierretty alumiiniliitin, ovat täysin messinkivapaita, jotta vältetään vääriä positiivisia sinivihreitä merkkejä kuparisaastumisesta, joita voi esiintyä käytettäessä ammoniakkipohjaisia liuottimia messinkiytimellä varustetuissa harjassa. Tiheät nailoniharjat tarjoavat runsaasti puhdistusvoimaa, mutta ovat äärimmäisen hellävaraisia riflingille. .17 ja .20 kaliiperin harjat, joissa on 5-40 kierteet, laajentavat Copper Eliminator -järjestelmän etuja olemassa olevaan pienikaliiperiseen varteen. .22 kaliiperin ja suuremmat harjat ovat 8-32 kierteillä käytettäväksi Dewey Copper Eliminator -varsien kanssa.Toimitusaika noin 2-4 viikkoa.
Copper Eliminator Bore Brushes ovat täydellinen valinta aseiden puhdistukseen. Nämä harjat on suunniteltu erityisesti estämään "väärät positiiviset" kuparisaasteen osoitukset.
Puhdistusharjoissa on koneistettu alumiinirakenne, joka ei reagoi ammoniakkipohjaisten liuottimien kanssa, kuten messinkiosat joskus tekevät. Tämä tarkoittaa, että ne eivät tuota sinivihreitä tahroja, joita voidaan väärin tulkita kuparisaasteen merkkeinä. Näin tiedät varmasti, kun piippusi on oikeasti kuparivapaa.
Harjat ovat kovuudeltaan samanlaisia kuin messinki, joten Copper Eliminator -osat eivät naarmuta piippua tai vahingoita suutinta, ja ne kestävät kovaa käyttöä. Nylonharjakset on kierretty alumiinisen ytimen ympärille, ja miehitetty alumiiniliitin on täysin messinkivapaa, mikä eliminoi väärät positiiviset sinivihreät kuparisaasteen osoitukset, joita voi ilmetä käytettäessä ammoniakkipohjaisia liuottimia messinkiytimellä varustetuissa harjaksissa.
Tiheät nylonharjakset tarjoavat runsaasti puhdistusvoimaa, mutta ovat silti erittäin hellävaraisia riflingille. .17 ja .20 kaliiperin harjat, joissa on 5-40 kierre, laajentavat Copper Eliminator -järjestelmän hyötyjä olemassa olevaan pienikaliiperiseen varteen. .22 kaliiperin ja suuremmat harjat on varustettu 8-32 kierteellä, jotta ne voidaan käyttää Dewey Copper Eliminator -varsien kanssa.
30 Caliber (.308),
8 mm (.323)
Rifle
Not a good quality 11.2.2014
Bought these brushes to clean my AK-47. All three from the pack broke apart at the 1st or 2nd use. Very dissapointing. Although .223 brushes of the same type work just fine on my AR15.
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.