Ominaisuudet
- Kaliiperi:
6mm
,243 Caliber
- Toimituksen paino: 0,045kg
- Toimituksen korkeus: 13mm
- Toimituksen leveys: 70mm
- Toimituksen pituus: 171mm
- UPC: 813119013515
Tuotenro: 100047684
Valm.nro: AVBMJAG243
813119013515 Bore-Max Speed Jag ja Patches ovat osa Bore-Max Speed Clean -järjestelmää, joka tekee kairan puhdistamisesta nopeampaa ja helpompaa. Kairassa hiili- ja kuparisaasteet kerääntyvät ajan myötä kerroksittain, ja jos niitä ei hoideta, ne voivat merkittävästi vaikuttaa aseiden suorituskykyyn. Hiilikerrokset käytännössä eristävät kuparisaasteet ulkopuolelta. Hiilikerrokset on poistettava mekaanisesti kairaharjalla, jotta kuparikerrokset alapuolella voidaan täysin paljastaa. Vaihtoehtoisesti kupari on kemiallisesti liuotettava, jotta se voidaan poistaa kairasta, sillä harja ei ole tehokas näiden kuumuudella sulautuneiden jäämien irrottamisessa. Tämä Speed Jag ja Patch -yhdistelmä on mitoitettu tarkasti sekä jagin halkaisijalle että patchin paksuudelle, mikä tarjoaa optimaalisen puristuksen, jotta se pääsee perusteellisesti ja johdonmukaisesti kairan urille ja uurteille. Riittävän tiukka, jotta se tarjoaa erinomaisen puristuksen kairassa, mutta silti suhteellisen helppo työntää läpi. Speed Jag ja Patch -järjestelmä saa enemmän patch-materiaalia kairaan, eliminoi kimpun muodostumisen ja maksimoi jokaisen läpiviennin tehokkuuden. Speed Patches on synteettistä materiaalia, joka on osoittautunut olevan parempi imukyky kuin puuvillalla. Tämä materiaali on parempi imemään saasteita ja käytettyä liuottinta kairassa ja on tehokkaampi keräämään ja vangitsemaan likaa.Toimitusaika noin 2-4 viikkoa.
Bore-Max Speed Jag ja Patches ovat osa Bore-Max Speed Clean Systemiä, joka mahdollistaa nopeamman ja helpomman piipun puhdistuksen. Piipun sisällä hiili- ja kuparisaasteet kerääntyvät kerroksittain ajan myötä, ja niiden kertyminen vaikuttaa merkittävästi aseen suorituskykyyn, jos niitä ei poisteta. Hiilipinnoite eristää käytännössä kuparisaasteet ulkopuolelta. Hiilikerrokset on poistettava mekaanisesti piipun harjalla, jotta kuparikerrokset saadaan täysin esiin. Vaihtoehtoisesti kupari on kemiallisesti liuotettava, jotta se voidaan poistaa piipusta, sillä harja on tehottomuudessaan kykenemätön irrottamaan näitä lämpöliimattuja kertymiä.
Koko on tarkasti mitoitettu sekä jagin halkaisijalle että patchin paksuudelle, joten tämä Speed Jag ja Patch -yhdistelmä tarjoaa optimaalisen puristuksen, joka pääsee perusteellisesti ja johdonmukaisesti piipun urien ja kolojen sisään. Yhdistelmä on tarpeeksi tiukka tarjotakseen erinomaisen puristuksen piipun sisällä, mutta silti suhteellisen helppo työntää läpi.
Speed Jag ja Patch -järjestelmä saa enemmän patch-materiaalia piippuun, eliminoi kerrostumisen ja maksimoi jokaisen läpiviennin tehokkuuden. Speed Patches on synteettistä materiaalia, joka on osoittautunut olevan parempi imukyky kuin puuvillalla. Tämä materiaali on tehokkaampi imemään saasteita ja käytettyä liuotinta piipussa ja on parempi keräämään ja vangitsemaan likaa.
6mm,
243 Caliber
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.