Ominaisuudet
- Väri:
Matte Black
- Toimituksen paino: 0,159kg
- Toimituksen korkeus: 64mm
- Toimituksen leveys: 79mm
- Toimituksen pituus: 140mm
- UPC: 852548002936
Matte Black
Tuotenro: 100005805
Valm.nro: 03-019-05026
852548002936 Daniel Defense EZ Carbine Mount kiinnittyy nopeasti mihin tahansa AR15/M4:ään, jossa on taittuva perä ja Mil-Spec-vastaanottolaajennus (Buffer Tube). Se on CNC-jyrsitty 6061 T6 alumiinista ja siinä on kestävä Type III Mil-Spec Hard Coat Anodized -pinta. Raskaasti rakennettu painonappikiinnitys QD-siveltimelle mahdollistaa ambidextrous-toiminnallisuuden, sillä QD-sivellin voidaan vaihtaa vasemmalta kiinnityspisteeltä oikealle napin painalluksella, ja kiertoa rajoitetaan, jotta sling ei kierry tai takerru. Täydellinen lainvalvontaviranomaisille ja sotilasjoukoille, jotka joutuvat noudattamaan rajoituksia myönnettyjen aseiden muokkaamisessa, tai kaikille käyttäjille, jotka haluavat yksinkertaisen mutta kestävän tavan lisätä ambidextrous QD-kiinnityspiste kivääriinsä. Uusi päivitetty yksiosainen muotoilu mahdollistaa nopean ja helpon asennuksen. Käyttäjä yksinkertaisesti liu'uttaa peräosan pois, liu'uttaa EZ Carbine Sling -kiinnityksen paikalleen ja kiristää sen tiukasti tavallisella kuusiokoloavaimella. Kevyt, EZ Carbine Sling Mount painaa nyt alle 1 unssin ja on esteettisesti miellyttävämpi kuin aiemmin. 6061-T6 Alumiini Type III Hard Coat Musta Anodointi Ambidextrous-toiminnallisuus Valmistettu YhdysvalloissaToimitusaika noin 2-4 viikkoa.
Daniel Defense EZ Carbine Mount kiinnittyy nopeasti mihin tahansa AR15/M4:ään, jossa on taittuva perä ja Mil-Spec vastaanotto laajennus (buffer tube). Tämä tuote on valmistettu CNC-jyrsinnällä 6061 T6 alumiinista ja siinä on kestävä Type III Mil-Spec Hard Coat Anodized -pinta.
Tekniset tiedot:
Matte Black
Solid! 26.2.2015
It's quick and easy to install and once on, it's solid! I mounted it hand-tight and couldn't torque the mount-not even slightly-around the castle nut/buffer tube. I then took off the mount just to check and expected to see some rub marks. To my surprise, I couldn't see any! It does come with one QD swivel and the mount limits the swivel to 1/4 turn stops.
Great Product 17.9.2010
Easy Install, sturdy, well designed.
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.