Ominaisuudet
- Asetyyppi:
1911
- Malli:
Government
- Paunoja:
8 lbs
- Toimituksen paino: 0,018kg
- Toimituksen korkeus: 3mm
- Toimituksen leveys: 74mm
- Toimituksen pituus: 183mm
Tuotenro: 969419080
Valm.nro: 41908
Kuten kaikki Wolff-jouset, nämä 1911 Auto -malleihin .45, .38 Super tai 9mm ovat parhaat, luotettavimmat ja pitkäkestoisimmat saatavilla olevat. Jouset ovat valinta useimmille maan huipputekijöille. Ellei toisin mainita, kaikki takaisinjouset toimitetaan ylimääräisen voimakkaan laukaisinjousen kanssa, joka pitää laukaisinjarrun paikallaan ja estää laukaisinjousen leijumisen; tämä on lisäys, jonka on suositellut asekorjaaja Bill Wilson. TYPE A - Target (Softball) -kuormille suositteli meille alun perin majuri F. B. Conway, Yhdysvallat - M.T.U. Aina kun käytetään kevyempiä kuin vakiopainoisia kuulia tai ruutikuormia, kevyempi takaisinjousi on välttämätön oikean toiminnan varmistamiseksi; kuitenkin niitä EI SAA KÄYTTÄÄ VAKIO (HARDBALL) KUORMILLA. 10 lb Type A -jousi on vanha suosikki (vähennettyihin kuormiin), ja tästä syystä teemme sen myös saataville erikseen (ilman ylimääräistä voimakasta laukaisinjousta).Jälkitilaus, toimitusaika n. 4-12 viikkoa USA:n varastosta.
TYPE A RECOIL SPRING for TARGET (SOFTBALL) LOADS, 8 LB. SPRING on WOLFFin valmistama huippulaatuinen jousi, joka on suunniteltu erityisesti .45, .38 Super tai 9mm 1911 Auto -aseille. Tämä jousi on yksi luotettavimmista ja pitkäkestoisimmista vaihtoehdoista markkinoilla.
Huomio: TYPE A jousi on saatavilla myös yksittäisenä tuotteena ilman ylimääräistä voimajousta.
1911
Government
8 lbs
Wolff springs rock 29.8.2010
The quality of Wolff springs is top notch. I have changed all of my factory springs in my 1911 to the Wollf brand. I have been using them for many years and they have never failed me. They work so good that's all I use now.
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.