Ominaisuudet
- Määrä: 3
- Toimituksen paino: 0,15kg
- UPC: 033873123019
Tuotenro: 439200201
Valm.nro: 773530
033873123019 Sitä voidaan käyttää melkein kaikkeen, mihin teräsvillaa käytetään, mutta siinä on ominaisuuksia, jotka tekevät siitä niin paljon paremman monissa tapauksissa! Se ei ruostu, eikä se ole yhtä hankaavaa kuin teräsvilla. Se on lähes täydellinen hienosti sinistetyn aseen hiontaan, jossa on vain vähän ruostetta tai likaa, joka on poistettava. Se ei kuluta sinistystä kuten teräsvilla. Pronssilangat ovat pidempiä ja pehmeämpiä, joten ne eivät hajoa yhtä helposti tai murene työskentelyyn. Erinomainen poistamaan liuotineen pehmennetyn puupinnan tai poistamaan "viikset" puupinnan viimeistelyn aikana.Poistettu ohjelmasta
BRONZE WOOL, #1 BRONZE WOOL on täydellinen valinta kaikkiin työtehtäviin, joissa teräsvilla ei ole oikea vaihtoehto. Tämä tuote tarjoaa useita etuja, jotka tekevät siitä huomattavasti paremman monissa tapauksissa!
Tekniset tiedot:
Fastest way to clean lead out of a barre 29.8.2017
I use the Course Bronze Wool to clean lead deposits out of gun barrels. Simply wrap strands of the wool around a bronze cleaning brush until a tight fit is achieved. This is the fastest way to clean lead out of a gun barrel that I have found. The Bronze wool is much softer than the metal in the gun barrel, and will not harm the rifling.
great tool to clean my blued pistols 9.2.2015
Does not mar the blueing while it cleans out surface rusts. For those stubborn deposits on the surface, I just this fine bronze wool coupled with CLP and it will clean out the surface withtout marring or even removing the blueing.
Kohdattiin virhe tämän sisällön lataamisessa. Päivitä sivu jatkaaksesi. Jos ongelma jatkuu, ota yhteyttä asiakaspalveluumme.